СЗШ №22 м. Києва

Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Загальна інформація [1]
інформатика [12]
моя майбутня професія [11]
математика [0]
початкова школа [0]
укр. мова та літ-ра [0]
фізика [0]
хімія [0]
біологія [0]
здоров'я [0]
географія [0]
іноземна мова [0]
Пошук
Наше опитування
Ваша думка про школу....
Всього відповідей: 33
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » моя майбутня професія

Історик:професія з перспективою
Вибір майбутньої професії - один з перших серйозних кроків, які доводиться робити випускнику школи. Завершуючи навчання лише невелика кількість школярів точно знає куди вступати. Критерії вибору у більшості однакові: престижність професії, можливість гарно заробляти, і лише в деяких випадках, особиста зацікавленість фахом. В результаті такого підходу до обрання майбутньої "справи всього життя” маємо велику кількість економістів, юристів та менеджерів. Це відбувається через обмежену обізнаність щодо інших професій. Однією з них є фах історика.

Побутує думка, що історична освіта - це прямий шлях до викладацької діяльності, що випускники цього напрямку мають лише одну перспективу – вчитель історії у школі. Дане судження є лише стереотипом, який не має об’єктивного підґрунтя. Протягом століть історична освіта була показником високих інтелектуальних здібностей, давала можливість добре заробляти та самореалізуватися. До сьогоднішнього дня не змінилося нічого, окрім того, що історія стала більш цікавою. Сьогодні історія - це не просто банальне зубріння дат та подій. Це наука, що дозволяє поринути у романтичний світ минулого, зрозуміти багато того, що відбувається сьогодні.

Освічена людина - це рідкість, оскільки освіченість припускає таку ступінь знайомства з різними сторонами людської культури, яку інші окремі галузі знання просто не в змозі дати, на відміну від історичного напряму. Отже, варто більш детально розібратися, що вивчають студенти цього напрямку, які перспективи очікують на випускників істориків, а також де готують кращих фахівців у цій галузі.

Що вивчають історики?



Майбутні історики мають справу з усією історією людства, від появи людини до сьогодення, і з усіма її сторонами - економікою, політикою, культурою. Майбутній історик отримує можливість дізнатися одночасно про єгипетські піраміди та про перспективи виборів американського президента, про замки Луари та про тенденції економічного розвитку сучасного світу. При цьому мова йде не тільки про знання, які студенти отримують в рамках звичайних історичних дисциплін. Зазвичай студенти слухають ще й окремі курси з економіки, психології, комп'ютерних технологій, ораторської майстерності, історії українського та зарубіжного мистецтва, а також багато іншого. На високому рівні майбутні історики вивчають й іноземні мови. Кожен випускник, як правило, володіє не менше ніж двома іноземними мовами. Під час здобуття фаху історика студент отримує вміння логічно, швидко та широко мислити. Також у більшості вузів існує можливість реалізувати творчий потенціал.

Як правило студент сам може обрати, що він хоче вивчати. Серед базових дисциплін, якими мають оволодіти майбутні історики: новітня історія, українська історія, етнополітика, історія зарубіжних країн, історія стародавнього світу та середніх віків, археологія, музеєзнавство, етнологія, краєзнавство, а також багато іншого.

Студенти історичного напряму дізнаються багато нового та корисного. Археографія, архонтологія, боністика, вексилологія, генетична генеалогія, геральдика, дипломатика, палеографія, сфрагістика, фалеристика – далеко не весь перелік цікавинок, які очікують на майбутніх студентів – істориків.

Ким працюють історики?



Отримавши різнобічну та глибоку гуманітарну освіту і мовну підготовку, випускники історичного напряму працюють у різних сферах. Звісно хтось обирає роботу вченими або викладачами школи, інші працюють в політичних фондах, аналітичних центрах, у сфері бізнесу. Також історики мають можливість працювати в журналістиці та на телебаченні. Ще один напрямок працевлаштування - сфера менеджменту та органи державного управління. Випускники історичних факультетів можуть зробити кар'єру на посаді спічрайтерів та аналітиків. В їх обов'язки входить складання оглядів, аналіз явищ в динаміці. Досить велика кількість істориків працюють особистими радниками або іміджмейкерами видатних політиків та громадських діячів. Ще у період навчання майбутній історик може пройти стажування у Верховній Раді та спробувати себе у політичній сфері.

Історики процвітають там, де потрібні аналітичні здібності: за роки навчання формується звичка постійного порівняння та аналізу; виробляється автоматичний навик виявляти казуальні зв'язки - що до чого може призвести. Важлива властивість істориків - вміння аргументувати свою точку зору: формулювати ідеї, відстоювати їх у полеміці. Ще один навик, який затребуваний у роботодавців, - здатність логічно говорити і структурувати письмову мову.

Міцний фундамент отриманої історичної освіти дозволяє будувати практично будь-яку кар'єру.

Мабуть кращим свідченням перспективності професії є самі випускники історичного напряму, що досягли неабияких успіхів. Серед них: Х’ю Лорі, Катерина Осадча, Патрік Зюскінд, Дональд Туск, Володимир Литвин, Ігор Литовченко та багато інших.

Де навчають істориків?



Вибір вищого навчального закладу є не менш важливим за вибір професії, адже саме престижний диплом дасть більше можливостей для кар’єрного розвитку. Чим кращим є університет, тим більше знань можна отримати. Якісну історичну освіту можна отримати як в Україні, так і закордоном. До провідних закордонних навчальних закладів, що готують справді висококваліфікованих фахівців належать: Яґеллонський університет, Мюнхенський університет Людвіга - Максиміліана , Оксфордський університет, Нанкінський університет, Празький університет, Кембриджський університет, Манчестерський університет та інші. В Україні список значно менший.

На сьогоднішній день, провідним вищим начальним закладом України, що готує істориків вищого рівня є Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка. Історичний факультет, який є найстарішим факультетом університету, був створений у 1834 році. Саме цей факультет дає можливість отримати якісну класичну освіту в Україні. Історичний факультет готує фахівців з таких напрямків: "Історія", "Етнологія", "Архівознавство", "Археологія".

Навчання на факультеті проходить за Болонською системою. Курси, що читаються на факультеті повністю відповідають вимогам європейської освіти. Студенти Історичного факультету мають можливість повчитися в найкращих університетах світу за спеціальною програмою обміну.

Звісно, КНУ імені Тараса Шевченка не єдиний навчальний заклад України, що здійснює підготовку істориків та він є дійсно кращим у цій сфері.

Хороша освіта складається з багатьох показників. Серед таких показників можна виділити: загальний освітній і культурний рівень, якість підготовки безпосередньо за фахом, соціальне і культурне середовище, в якому проходить навчання і, нарешті, перспективи після закінчення вузу. Всі ці показники прекрасно відтворюються саме в історичній освіті.

Джерело: http://www.history.univ.kiev.ua
Категорія: моя майбутня професія | Додав: Osavul (15.03.2013) | Автор: Ігор Турейський E
Переглядів: 1787 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]