СЗШ №22 м. Києва

Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Загальна інформація [1]
інформатика [12]
моя майбутня професія [11]
математика [0]
початкова школа [0]
укр. мова та літ-ра [0]
фізика [0]
хімія [0]
біологія [0]
здоров'я [0]
географія [0]
іноземна мова [0]
Пошук
Наше опитування
Ваша думка про школу....
Всього відповідей: 26
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » інформатика

Види антивірусних програм
Такі програми називаються антивірусними. Розрізняють такі види антивірусних програм:

- Програми-детектори;
- Програми-доктори, або фаги;
- Програми-ревізори;
- Програми-фільтри;
- Програми-вакцини, або іммунізатори.

Програми-детектори здійснюють пошук характерної для конкретного вірусу сигнатури в оперативній пам'яті й у файлах і при виявленні видають відповідне повідомлення. Недоліком таких антивірусних програм є те, що вони можуть знаходити тільки ті віруси, які відомі розробникам таких програм.

Програми-доктора, або фаги, а також програми-вакцини не тільки знаходять заражені вірусами файли, але і «лікують» їх, тобто видаляють з файлу тіло програми-вірусу, повертаючи файли в початковий стан. На початку своєї роботи фаги шукають віруси в оперативній пам'яті, знищуючи їх, і тільки потім переходять до «лікування» файлів. Серед фагів виділяють поліфаги, тобто програми-доктори, призначені для пошуку н знищення великої кількості вірусів. Найбільш відомі з них: Kaspersky Antivirus, Norton AntiVirus, Doctor Web.

У зв'язку з тим, що постійно з'являються нові віруси, програми-детектори і програми-доктори швидко застарівають, і потрібне регулярне оновлення версій.

Програми-ревізори належать до найнадійніших засобів захисту від вірусів. Ревізори запам'ятовують вихідний стан програм, каталогів і системних областей диска тоді, коли комп'ютер не заражений вірусом, а потім періодично або за бажанням користувача порівнюють поточний стан з вихідним. Виявлені зміни виводяться на екран монітора. Як правило, порівняння станів проводять відразу після завантаження операційної системи. При порівнянні перевіряються довжина файла, код циклічного контролю (контрольна сума файла), дата і час модифікації, інші параметри. Програми-ревізори мають досить розвинуті алгоритми, виявляють стелс-віруси і можуть навіть відрізнити зміни версії перевіреній програми змін, внесених вірусом. До числа програм-ревізорів належить широко поширена програма Kaspersky Monitor.

Програми-фільтри або «сторожи» являють собою невеликі резидентні програми, призначені для виявлення підозрілих дій при роботі комп'ютера, характерних для вірусів. Такими діями можуть бути:

- Спроби корекції файлів з розширеннями СОМ. ЕХЕ;
- Зміна атрибутів файла;
- Прямий запис на диск з абсолютного адресу;
- Запис у завантажувальні сектори диска;
- Завантаження резидентної програми.

При спробі будь-якої програми здійснити вказані дії «сторож» посилає користувачеві повідомлення і пропонує заборонити або дозволити відповідну дію. Програми-фільтри вельми корисні. оскільки здатні виявити вірус на ранній стадії його існування, до розмноження. Однак вони не «лікують» файли і диски.

Для знищення вірусів потрібно застосувати інші програми, наприклад фаги. До недоліків програм-сторожів можна віднести їх «настирливість» (наприклад, вони постійно видають попередження про будь-якій спробі копіювання виконуваного файлу), а також можливі конфлікти з іншим програмним забезпеченням.

Вакцини або іммунізатори - це резидентні програми. Запобігають зараженню файлів. Вакцини застосовують, якщо відсутні програми-доктори, «лікують» цей вірус. Вакцинація можлива тільки від відомих вірусів. Вакцина модифікує програму або диск таким чином, щоб це не відбивалося на їх роботі, а вірус буде сприймати їх зараженими і тому не впровадитеме. В даний час програми-вакцини мають обмежене застосування.

Своєчасне виявлення заражених вірусами файлів і дисків, повне знищення виявлених вірусів на кожному комп'ютері дозволяють уникнути поширення вірусної епідемії на інші комп'ютери.
Категорія: інформатика | Додав: Devil666 (03.12.2013) | Автор: Басанець Дмитро
Переглядів: 246 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]