СЗШ №22 м. Києва

Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Загальна інформація [1]
інформатика [12]
моя майбутня професія [11]
математика [0]
початкова школа [0]
укр. мова та літ-ра [0]
фізика [0]
хімія [0]
біологія [0]
здоров'я [0]
географія [0]
іноземна мова [0]
Пошук
Наше опитування
Ваша думка про школу....
Всього відповідей: 26
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » інформатика

Які є формати файлів?
На самому початку, коли я почав користуватися комп'ютером, то помітив що закінчення деяких файлів має якісь свої символи. Звичайно, що зовсім не розумів що вони означають. Справа в тому що, зазвичай, кінцеві букви після крапки означають формат файлу. Програмам легше шукати потрібний файл, бо в самому кінці зазначено що це за файл. Тому вам самим буде також корисно орієнтуватися що означають такі слова як наприклад: RAR чи ZIP .
      Найбільш уживаними файлами, що зустрічаються при користування комп'ютером є: Архівні: ZIP – файл стислий, з використанням zip-стіськування, підтримується більшістю програм-архіваторів. Windows користувачі можуть створювати zip-файлі, використовуючи, наприклад, програму Winzip. RAR – файл або група файлів, стислих з використанням rar-зтискання (має вищий коефіцієнт стискання, ніж ZIP). "RAR" походить від "Roshal Archive" (ім'я розробника - Євгеній Рошаль, програма Winrar).
 Відео: AVI – формат відео-файлу який містить дані, що можуть бути закодовані в різних кодеках. Використовує менше стискання, ніж аналогічні формати. Avi-файлі можуть бути відтворені різними плеєрами, але плеєр повинен підтримувати кодек використовуваний для кодування даного відео. (Прим. автора: слово кодек – походить від слів Кодувати і Декодувати). 
 SWF - Shockware Flash. Файли SWF створюються за допомогою програмного продукту Macromedia Flash. SWF називають також форматом Flash Player. Формат призначений для зберігання векторної графіки і анімаційних кліпів, які можуть містити звук. Для його перегляду використовується програвач Flash Player, а також сучасні web-браузери. Редагувати swf-файлі не можна. 
 Mpeg4(Mp4) – фільм або відео кліп, стислий в Mpeg-4 стандарт, зазвичай використовується для обміну і передачі відео-файлів в Інтернеті. У цьому форматі використовується роздільне стискання для аудіо і відео доріжок. Mpeg1-2(MPG) – формат зберігання відео і звуку з компресією і втратою даних. Графіка: 
 JPEG(JPG) – найчастіше використовується для таких зображень як фотографій, малюнків т.д.. Висока міра стискання у форматі JPEG значно зменшує розмір файлу зображення, але при цьому відбувається втрата якості зображення. На сьогоднішній день JPEG є кращим форматом для фотографій і зображень з великим числом кольорів. Зручний для використання в Інтернеті або пересилці по електронній пошті. Приблизно 16 мільйонів кольорів. BMP – растровий графічний формат. Стандартний формат графічних файлів для Windows. Практично всі програми редагування зображення Windows можуть створювати і читати файли BMP. Можна встановити колір зображення, від чорно-білого до повнокольорового. Зображення в цьому форматі не піддається стисканню. Приблизно 16.7 мільйонів кольорів. GIF – Graphics Interchange Format (формат обміну графічними даними). Стандарт фірми Compuserve, для визначення растрових кольорових зображень. Створені для мережевого поширення, файли даного формату дуже малі. Формат записує чорно-біле зображення, використовуючи 256 відтінків сірого, і кольорове зображення, використовуючи 256 або менш кольорів. Зображення також можна використовувати в анімації. 
 TIFF(TIF) – Tagged Image File Format (тегованний формат файлів зображень), растровий графічний формат. Цей формат асоціюється із зображенням високої якості і вважається стандартним форматом обміну даних між ПК. Формат TIFF дозволяє стискати зображення без втрати даних. Широко використовується користувачами цифрових камер. 
 PSD – Photo Shop Data. Формат файлів програми обробки фотозображень Photoshop. Приблизно 280 трильйонів кольорів. Текст, документи, формати друкованого тексту. DOC – документ, створений в програмі Microsoft Word. Може містити текст, деякі картинки, таблиці, графіки, діаграми, форматування сторінок і параметри друку. TXT – стандартний текстовий документ, який містить неформатований текст і відкривається будь-якою програмою обробки текстів (наприклад зазвичай "Блокнотом") PDF – Portable Document Format. Документ програми Adobe Acrobat. Використовується для перегляду документів у фіксованій формі і форматі (наприклад відсканований текст у вигляді фото сторінок тексту), незалежно від пристроїв, на якому вони будуть відкриті і від дозволу. Тобто як документ був створений, так ви його і побачите. RTF - Rich Text Format. Формат зберігання розмічених текстових документів, запропонований корпорацією Microsoft. Rtf-документи підтримуються більшістю сучасних текстових редакторів (наприклад програм для перегляду текстутаких як звичайний "блокнот"). Більшість текстових редакторів реалізують імпорт/експорт у формат RTF, завдяки чому цей формат часто використовується для передачі тексту з однієї програми в іншу. Редактор Wordpad, вбудований в Windows за умовчанням зберігає документи у форматі RTF.
 Звукові: Mp3 – для розуміння параметрів стискання, які в застосовують в Mp3, цей формат порівнюють з JPG для зображень. Коефіцієнт стискування в 10-12 разів, відповідно з втратою якості звуку. Якість звуку МР3 формату викликає багато суперечок, але для "не фахівців" цілком прийнятний. Стискання забезпечується за рахунок виключення частот які не сприймаються вухом людини. WAV – файл фірми Microsoft. Він використовується в Windows. Це не є стислий формат. Цей формат точно передає звук, але займає багато місця на диску. Внаслідок свого великого об'єму він не зручний для передачі через інтернет.
 WMA - Windows Media Audio. Формат файлу, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіоінформації. Характеризується хорошою здатністю стискання. MIDI – Musical Instrument Digital Interface. Це швидше програма для управління вбудованими синтезаторами, чим звуковий файл. MIDI дозволяє створювати схожі звуки на різних пристроях, а також обмінюватися даними між пристроями. Інші формати: EXE – програма DOS або Windows. Інколи такі файли (точніше архіви) самі запускаються. Файл, який запускається при одинарному або подвійному (залежно від налаштувань Windows) кліку миші. HTM, HTML - текст написаний на Hyper Text Markup Language. Використовується для створення Інтернет сторінок.
Категорія: інформатика | Додав: wot (22.03.2013) | Автор: Денис Грузинський
Переглядів: 699 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]